اخبار
 


 

مراسم معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام استان قزوین با حضور حجت الاسلام حاج آقاپور رضا مدیر امور دفا‌تر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور، حجت الاسلام دکتر جمشیدی راد مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور ، جناب آقای روزبه استاندار محترم قزوین ، جناب آقای محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ، حجت الاسلام و المسلمین قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی رئیس حوزه علمیه قزوین ، طلاب حوزه های علمیه ، معاونین استاندار ، روسای دانشگاههای استان ، کارکنان ، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، دفتر نهاد رهبری ، در راستای توسعه و تعمیق آگاهیها و علائق اسلامی دانشجویان ، تبیین ارزشهای اسلامی ، رشد بینش سیاسی ، حمایت و هدایت فکری تشکلهای دانشجویی و تقویت پیوند حوزه و دانشگاه ، در دانشگاه پیام نور استان قزوین تاسیس شد .

دکتر فرهنگ میزانی رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین درمراسم افتتاح دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور قزوین ضمن تقدیر از حضور مدعوین گرانقدر و تسلیت حادثه منا و گرامیداشت ایام میلاد امام هادی علیه السلام اظهار داشت: دانشگاه پیام نور یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در عرصه های مختلف آموزشی پژوهشی و فرهنگی یک بار عمده ای از آموزش عالی کشور برداشته است . این دانشگاه یکی از فرهنگی ترین دانشگاههای کشور بوده و تمام تلاشمان این است که در این عرصه بتوانیم نیروهای متعهد و متخصصی برای جامعه اسلامی تربیت نمائیم . ایشان یادآور شد آنچه که کمک میکند تا دانشگاه بتواند به رسالت خود دست یابد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه است که کمبود آن به واضح در این دانشگاه لمس میشد و به حمدالله امروز شاهد این اتفاق مبارک هستیم و امیدواریم از این پس شاهد افتخار آفرینی بیشتر و نقش آفرینی در ارتقاء استان باشیم .

روزبه استاندار قزوین نیز با اشاره به فاجعه منا و ابراز تاثر از بابت جان باختن تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان در این حادثه ، تاسیس نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان قزوین را به حجت الاسلام والمسلمین محبی تبریک گفت و آرزو کرد شاهد تحول اساسی و ریشه ای در حوزه مسائل دینی بر مبنای ماموریت ذاتی این نهاد در این دانشگاه باشیم که این تحول می تواند بستر فرهنگ دینی را ایجاد نموده و ان شاء الله منشاء خیرات و برکات در دانشگاه باشد .

استاندار قزوین گفت : در نظام مقدس جمهوری اسلامی بستر و موقعیت واقعاً بی نظیری فراهم شده است که اگر در دوران قبل از انقلاب چنین فضایی قرار بود ایجاد بشود در مخیله انقلابیون هم ایجاد چنین بستری نمی گنجید و این جز به برکت انقلاب اسلامی میسر نشده است . مهندس روزبه با بیان خاطراتی گفت : آنچه بر مبنای تجربه دریافته ام این است که اثر بخشی دینی و فضای معنوی از جنس عمل و محبت و مودت بوده  است و آنچه که باعث شد جریان انقلاب هدایت شود و در گیر و دار فساد و انحراف قرار نگیرد همین روحیه مودت و محبت دینی بود . استاندار قزوین گفت : امروزه هزاران قلب مشتاق بر سر سفره دین نشسته اند و باید این فرصت را مغتنم بشماریم و با استفاده از همه ظرفیت ها جامعه بهتر و پاکتری ایجاد نمائیم . مرتضی روزبه در پایان تاکید کرد که اینجانب با تمام توان و بضاعت محدود در خدمت جامعه و دانشگاهیان و این نهاد مقدس هستم .

در ادامه این مراسم داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز خرسندی از تاسیس نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور قزوین به شرح وظایف جامعه و مسئولان نسبت به دانشگاه پرداخت و گفت : آنچنان که در آموزه های دینی ما آمده است ، آنکس که دانش دارد دست برتر دارد فلذا وظیفه ای که ما نسبت به دانشگاه داریم کیفیت بخشی به امور آموزشی و پژوهشی است و این امر باید به دست طلاب و دانشجویان تحقق یابد . وی ادامه داد : ما در جایگاه رشد علمی وضعیت مناسبی داریم اما در تبدیل علم به ثروت به جایگاه شایسته خود دست نیافته ایم .

نکته دوم مورد اشاره نماینده مردم قزوین ، تهذیب در کنار تعلیم بود ایشان ضمن بیان این مطلب تاکید کرد اگر در کنار تعلم ، تهذیب باشد خداوند از خزانه های غیب خود ، دریچه هایی از نور معرفت را بر روی متعلم خواهد گشود و قطعاً نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به عنوان نقطه اتکاء و ملجاء ، جایی است که می تواند نشاط و شادابی و طراوت در کنار نشان دادن راههای صحیح ، به متعلمین را تبیین نماید .

دیگر سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر جمشیدی راد مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور بود که ضمن تبریک به جناب آقای محبی به جهت قبول این مسئولیت خطیر گفت : تاسیس نهاد رهبری در این دانشگاه فرصت مناسبی است برای خانواده های دانشجویان و دانشگاهیان عزیز و امیدواریم شاهد فعالیت های فرهنگی در سطح وسیع باشیم که هم ارتقاء علمی اساتید ، دانشجویان و کارکنان را ببینیم و هم طبق برنامه ریزی که برای آینده پیش بینی شده است به لحاظ ظرفیت بالای حوزه های علمیه قزوین شاهد ایجاد مقطع ارشد معارف اسلامی در این استان باشیم .

پس از سخنان حجت الاسلام دکتر جمشیدی راد ، جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای محبی مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان قزوین به ایراد سخن پرداخت . ایشان با بیان اینکه دفتر نهاد یک دستگاه فرهنگی و علمی است گفت : با توجه به هجمه های بسیاری که دشمنان بر علیه فرهنگ ناب و اصیل اسلامی به راه انداخته اند ، بالطبع تاسیس این دفتر در مجامع دانشگاهی امری ضروری است . ایشان با تاکید بر اینکه فرهنگ باطل ، تمام همت خود را به کار گرفته تا اسلام ناب محمدی (ص) را زمین گیر کند گفت : ان شاء الله تمام تلاش ما بر این خواهد بود که با همکاری دکتر میزانی ، اساتید و دانشجویان ، در این پایگاهی که بعنوان یک نعمت ارزشمند است بتوانیم از ظرفیت های استان در ارتقاء سطح فرهنگ و دانش بشری استفاده کنیم چرا که اگر بخوهیم در مقابل این هجمه های سنگین دشمن بایستیم باید فرهنگ دینی را اعتلاء بخشیده و تقویت نمائیم .

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام پور رضا مدیر امور دفا‌تر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور به ایراد سخن پرداخت و گفت : امروزه دنیا مستمع این است که اساتید حوزه های علمیه ایران چه چیزی برای گفتن دارند و لذا حوزه های حواسشان جمع شده است که مخاطب آنها تمام بشریت است و از جمله مهم‌ترین وظایف و رسالت‌های همه ما این است که با وجود همه مشکلات و مشغله‌های فردی و اجتماعی، مراقب باشیم که وحدت رویه حرکت عمر خود را در عرصه‌های اجتماعی و کاری هماهنگ با مقام معظم رهبری به پیش ببریم و در مسیر حرکت کنیم. حجت الاسلام پوررضا با تاکید بر اینکه وظیفه نهاد رهبری در دانشگاه‌ها این است که راه درست را به دانشگاهیان نشان بدهد، بیان کرد: نشانه گذاری مسیر برای رسیدن به هدف متعالی، کار عالمان دینی است و ابزار رسیدن به هدف کار دانشگاههاست . ایشان افزود ما باید یاد بگیریم که سکانداری علم را به دست بگیریم یعنی اینکه باید دانش و علم را کاربردی کنیم و کاری که باید در بحث وحدت حوزه و دانشگاه انجام بدهیم این است بدانیم چگونه مباحث علمی اقتصادی اخلاقی و تربیتی خود را کاربردی نمائیم . مدیر امور دفا‌تر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور در پایان سخنان خود با تقدیم حکم انتصاب مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان قزوین به حجت الاسلام محبی از مجری خواست تا متن این ابلاغ را برای حضار قرائت نماید .

در بخش پایانی این مراسم جناب حجت الاسلام و المسلمین عابدینی ، دانشگاهها را بیش از همیشه تشنه معارف و معنویات معرفی کرد و دغدغه دانشجویان امروز را نیل به آرامش معنوی عنوان کرد . ایشان تاکید کرد اگر بتوانیم ارتباط درست با دانشجویان برقرار کنیم و همدلی و همزبانی ایجاد نمائیم خواهیم توانست موجبات تحقق رفع دغدغه های آنان را فراهم سازیم . حجت الاسلام عابدینی توصیه خود به مسئول نهاد رهبری را اینگونه بیان نمود که : این فرصت شایسته را غنیمت شمرده و از دست ندهید ، چرا که بهترین فرصت برای خدمتگزاری به این قشر فرهیخته دانشگاهی است .امید که بتوانیم این عطش مقدس معنوی را از راه صحیح آن ، از طریق مشورت و مشاوره دقیق از منابع دینی سیراب نمائیم .

 

از دیگر برنامه های این مراسم پخش کلیپ ملی دانشگاه پیام نور ، سخنان مقام معظم رهبری در سفر به استان قزوین ، افتتاح نمازخانه جدید دانشگاه و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و افتتاح دفتر نهاد رهبری این دانشگاه بود . 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما